Monika

Od dětství jsem se zajímala o bylinky. Fascinovalo mě, co nám příroda nabízí a jak nám je nápomocná při udržování našeho zdraví. Zajímala mě práce bylinkářů, léčitelů. Byl mi příjemný kontakt s tělem, doteky. Zkoušela jsem laicky, jenom intuitivně, občas někoho namasírovat. Byla jsem vnímavá na proudění energie.

Po letech (zřejmě až nastal ten správný čas) jsem se přihlásila na masérský kurz, abych se naučila základní masérské hmaty. Masírování mě začalo velice bavit a rozhodla jsem se stát profesionální masérkou. Zřídila jsem si živnost a začínala jsem s klasickými sportovními masážemi. Intuitivně jsem používala různou sílu doteků a přidávala hmaty, které ze sportovní masáže přecházeli částečně do relaxační. Od sportovců, kteří do té doby byli zvyklí pouze na „klasiku“, jsem dostávala na můj osobní přístup velice pozitivní reakce. Cítila jsem, že dělat jenom klasické sportovní masáže není moje cesta.

Je příjemné uvolnit fyzické tělo, ale hodně důležité je uvolnit psychické napětí. Propojit fyzično s naším duševním stavem. Stres, napětí, nedostatek lásky a doteků sehrávají v našem každodenním životě nemalou roli. Ovlivňují naše fyzické tělo, ale i duševní stav, který je zároveň i příčinou nemocí. Naším úkolem by mělo být naučit se tělo i duši zharmonizovat a udržet je v energetické rovnováze.

Protože jsem svým zákazníkům chtěla dopřávat více, když už si pro sebe našli chvilku, aby zregenerovali tělo, začala jsem ve svém přístupu k masážím jít hlouběji. Začala jsem absolvovat kurzy, semináře, zasvěcení, výcviky, u kterých jsem cítila, že mi přinesou nové poznání či ukáží lépe cestu po které se mám dát. Při absolvování kurzu aromaterapie jsem si uvědomila, že na přednášce poslouchám něco, co mi už bylo v dětství tak blízké. Že dar z naší přírody, léčivé účinky z rostlinek, máme možnost v dnešní době už zakoupit „v lahvičkách“. A já teď mohu propojit moje doteky s esenciální sílou rostlinek a umocnit tak léčivý účinek masáží.

Mojí velkou životní zkušeností bylo setkání s učením Tantry. Cítila jsem ho jako cestu dalšího osobního rozvoje. Po setkání s Tantrou na festivalech ezoteriky jsem se v roce 2011 zúčastnila prvního intenzivního tantrického výcviku (u Denisy a Richarda). Můj pohled na spoustu věcí v životě se začal měnit. Stávala jsem se více a více vnímavější a citlivější na energie kolem nás. Protože chci neustále na sobě pracovat a jít v Tantře stále hlouběji k podstatě, absolvovala jsem po třech letech zkušeností s Tantrou další vzdělávací impulz a to roční výcvik tantrických masáží (u Johna Hawkena).

Mám pocit, že teď mohu svým zákazníkům při masážích nabízet o mnoho více. Nyní nepracuji pouze jen s fyzickým tělem. Do všeho co dělám, přidávám něco vlastního, něco ze sebe a tak se současná masáž od té původní již dost odlišuje. Spokojenost mých milých, věrných zákazníků, mi dává jistotu, že účinky masáží jsou pozitivní.

Děkuji VŠEM, kteří mi dali důvěru a svěřili mi své tělo do péče. Děkuji Vám, protože Vy jste moje škola života, moje radost v mé masérské praxi. A já se i díky Vám stále učím a zdokonaluji.


Ondrej

V dětství jsem se zajímal o spoustu věcí. Rád jsem doma pomáhal, tvořil svýma rukama a zapojoval do toho i svoji fantazii. Jako většina dětí, i já jsem vyzkoušel různé sporty (plavání, judo, BMX, posilování). Když jsem vycházel základní školu, neměl jsem úplně jasno v tom, co bych chtěl v budoucnu dělat a jakou střední školu si proto vybrat (myslím, že většina ví, o čem mluvím, když zavzpomíná na své „teenagerské“ roky :-).

V té době jsem zrovna posiloval a zajímal se o anatomii lidského těla. Zajímalo mě, jak to v našem těle vlastně funguje a jakou roli sehrává strava. To mně pomohlo v rozhodování. Rozhodl jsem se vystudovat zdravotnickou školu, abych se o tom všem dozvěděl ještě více. Při střední škole jsem se věnoval vytrvalostním sportům (plavání, kolo a běh). Začal jsem s triatlonem. A protože mou nejsilnější disciplínou byl běh, zůstal jsem pouze u něj a stal se ze mě vášnivý běžec. Sportovec, ale i každý z nás potřebuje čas na odpočinek a regeneraci. Tato myšlenka mě posouvala blíž k mé profesi.

Hodně mě inspirovala i moje máma – masérka, která v té době měla už spoustu spokojených zákazníků, kteří využívali její služby. Jeden z mých dárků k 18. narozeninám byl masérský kurz. Ve 4. ročníku střední školy jsem víkendově dojížděl do masérské školy. Vědomosti ze zdrávky se mi hodily a byl jsem vděčný, že už o lidském těle něco vím. Na každou lekci jsem se moc těšil, protože jsem zjistil, že mě masírování baví. Úspěšně jsem zvládl zkoušky a získal certifikát profesionálního maséra.

Už při škole jsem začal masírovat a sbírat zkušenosti. Během chvilky jsem se stihl utvrdit v tom, že mě to opravdu baví. Po škole jsem si chvíli vyzkoušel práci ve wellness na horském hotelu. A teď jsme sehraná dvojka s mojí mámou! :-)

Moc se mi líbí, že už i já můžu lidem předávat něco ze sebe a dopřát jim fyzickou, ale i psychickou regeneraci. Sám dobře vím, že k uvolnění těla je potřeba i psychická pohoda. Krásnou odměnou za moji práci jsou pozitivní ohlasy našich spokojených zákazníků.


© 2009 - 2010, Studio Čtvrťa