Od dětství jsem se zajímala o bylinky. Fascinovalo mě, co nám příroda nabízí a jak nám je nápomocná při udržování našeho zdraví. Zajímala mě práce bylinkářů, léčitelů. Byl mi příjemný kontakt s tělem, doteky. Zkoušela jsem laicky, jenom intuitivně, občas někoho namasírovat. Byla jsem vnímavá na proudění energie.

Po letech (zřejmě až nastal ten správný čas) jsem se přihlásila na masérský kurz, abych se naučila základní masérské hmaty. Masírování mě začalo velice bavit a rozhodla jsem se stát profesionální masérkou. Zřídila jsem si živnost a začínala jsem s klasickými sportovními masážemi. Intuitivně jsem používala různou sílu doteků a přidávala hmaty, které ze sportovní masáže přecházeli částečně do relaxační. Od sportovců, kteří do té doby byli zvyklí pouze na „klasiku“, jsem dostávala na můj osobní přístup velice pozitivní reakce. Cítila jsem, že dělat jenom klasické sportovní masáže není moje cesta.

Je příjemné uvolnit fyzické tělo, ale hodně důležité je uvolnit psychické napětí. Propojit fyzično s naším duševním stavem. Stres, napětí, nedostatek lásky a doteků sehrávají v našem každodenním životě nemalou roli. Ovlivňují naše fyzické tělo, ale i duševní stav, který je zároveň i příčinou nemocí. Naším úkolem by mělo být naučit se tělo i duši zharmonizovat a udržet je v energetické rovnováze.

Protože jsem svým zákazníkům chtěla dopřávat více, když už si pro sebe našli chvilku, aby zregenerovali tělo, začala jsem ve svém přístupu k masážím jít hlouběji. Začala jsem absolvovat kurzy, semináře, zasvěcení, výcviky, u kterých jsem cítila, že mi přinesou nové poznání či ukáží lépe cestu po které se mám dát. Při absolvování kurzu aromaterapie jsem si uvědomila, že na přednášce poslouchám něco, co mi už bylo v dětství tak blízké. Že dar z naší přírody, léčivé účinky z rostlinek, máme možnost v dnešní době už zakoupit „v lahvičkách“. A já teď mohu propojit moje doteky s esenciální sílou rostlinek a umocnit tak léčivý účinek masáží.

Mojí velkou životní zkušeností bylo setkání s učením Tantry. Cítila jsem ho jako cestu dalšího osobního rozvoje. Po setkání s Tantrou na festivalech ezoteriky jsem se v roce 2011 zúčastnila prvního intenzivního tantrického výcviku (u Denisy a Richarda). Můj pohled na spoustu věcí v životě se začal měnit. Stávala jsem se více a více vnímavější a citlivější na energie kolem nás. Protože chci neustále na sobě pracovat a jít v Tantře stále hlouběji k podstatě, absolvovala jsem po třech letech zkušeností s Tantrou další vzdělávací impulz a to roční výcvik tantrických masáží (u Johna Hawkena).

Mám pocit, že teď mohu svým zákazníkům při masážích nabízet o mnoho více. Nyní nepracuji pouze jen s fyzickým tělem. Do všeho co dělám, přidávám něco vlastního, něco ze sebe a tak se současná masáž od té původní již dost odlišuje. Spokojenost mých milých, věrných zákazníků, mi dává jistotu, že účinky masáží jsou pozitivní.

Děkuji VŠEM, kteří mi dali důvěru a svěřili mi své tělo do péče. Děkuji Vám, protože Vy jste moje škola života, moje radost v mé masérské praxi. A já se i díky Vám stále učím a zdokonaluji.


© 2009 - 2010, Studio Čtvrťa